Często zadawane pytania dotyczące filtrów TRION. - Oczyszczenie i filtracja powietrza ECOTECH Sp. z o.o.

Przejdź do treści
FAQ's

Często zadawane pytania dotyczące powietrza i filtrów TRION

Dlaczego jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń jest powodem do niepokoju?

Badania Agencji do spraw ochrony środowiska naturalnego (EPA) wykazały, że powietrze w naszych domach i miejscach pracy zwykle jest 10-100 razy bardziej zanieczyszczone niż na terenie otwartym. Szkodliwe zanieczyszczenia atmosferyczne, takie jak kurz, pyłki, pleśń, wirusy, bakterie, łupież, sierść zwierząt domowych, włoski dywanów, są w ciągłym recyklingu wewnątrz pomieszczeń, a my je wdychamy, gdy jesteśmy w domu. Według danych EPA, człowiek wdycha około 2 łyżeczek tych zanieczyszczeń na co dzień.

Może to spowodować szkodliwe choroby, takie jak alergia, astma i inne choroby układu oddechowego.

Dlaczego warto korzystać z przemysłowego lub komercyjnego filtra powietrza? 
Zanieczyszczone powietrze jest niepożądanym produktem ubocznym progresu, który może być spowodowany tak przez najprostszy jak i najbardziej skomplikowany proces. W budynkach biurowych, kurz tworzony jest podczas chodzenia po dywanie, w warsztatach mechanicznych mgła olejowa generowana jest podczas cięcia i obróbki metali, podczas produkcji wyrobów spawalniczych wytwarzany jest dym oraz uwalniany jest dym podczas wytłaczania i formowania tworzyw sztucznych, gumy, przetwórstwa tytoniu, a także w halach przędzalniczych i tkalniach. Wszystkie te elementy wywołują zanieczyszczenia, które muszą być skutecznie i w sposób ekonomiczny usunięte.
Dlatego TRION tworzy i zabezpiecza konsumentów w wysokiej jakości produkty, dostosowane do podstawowych potrzeb ludzi, biznesu i przemysłu.
Jak pracuje elektrostatyczny filtr powietrza TRION?
Powietrze jest zasysane do modelu, w którym są wychwytywane cząstki, zanieczyszczające powietrze, które przechodząc przez opatentowany filtr elektrostatyczny Forever Filter®  otrzymują ładunek z jonizatora, a następnie naładowane cząstki poruszają się do zbiornika, w którym są ulokowane równolegle do siebie alternatywnie naładowane płyty. Płyty o tej samej biegunowości odpychają cząstki pobudzając je, które następnie są 
przyciągane do płyt o przeciwnych ładunkach. Oczyszczone do 95% z cząstek i zanieczyszczeń powietrze 
może być zwrócone do przemysłu lub do budynku.
Systemy elektrostatyczne TRION mają stałe moduły elektrostatyczne i są dostępne z manualnym lub automatycznym myciem.

Jak prawidłowo wybrać przemysłowy lub komercyjny filtr?

Aby zapewnić jak najlepszą skuteczność i działanie, należy wykonać następujące kroki, aby wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj filtra powietrza, który najlepiej nadaje się do zastosowania.
1. Określ fizyczne właściwości cząstek (suchych, mokrych i lepkich), aby znaleźć odpowiedni rodzaj filtra.
2. Określ, jak brudne powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza:
- przechwytywanie brudnego powietrza następuje bezpośrednio w punkcie pochodzenia zanieczyszczeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się na całej jego powierzchni roboczej (należy ustalić liczbę takich miejsc);
- korzystanie z centralnej klimatyzacji i wentylacji do wychwytywania zanieczyszczeń (należy znać wydajność wentylatora);
- przechwytywanie brudnego powietrza z dużego pomieszczenia, w którym jest wysokie stężenie cząstek zanieczyszczających (w tym przypadku należy znać objętość pomieszczenia).

Jak mogę zamówić filtr powietrza lub filtry do wymiany?
To proste i wygodne! Mamy dużą sieć lokalnych przedstawicieli, którzy mogą Państwu pomóc.

Znajdź najbliższy kontakt na tej stronie internetowej.

Definicje przemysłowe:

24.8 ASHRAE Systems & Equipment (1996)"Elektroniczne oczyszczacze powietrza mogą być bardzo skuteczne za pomocą strącania elektrostatycznego do usuwania i zbierania cząsteczek zanieczyszczających, takich jak kurz, dym, pyłki. Markowy elektroniczny filtr powietrza oznacza filtr do oczyszczania powietrza HVAC... Ten rodzaj filtra powietrza może usunąć i zebrać zanieczyszczenia o średniej wydajności do 98% ... testowane zgodnie z normą ASHRAE 52,1"
4.3.1 Wentylacja przemysłowa. Instrukcja - "... jedno lub dwustopniowy filtr, który korzysta z napięcia stałego od 11000-15000 V dla jonizacji. To najbardziej praktyczny sposób zbierania do wielu zastosowań przy emisji węglowodorów, gdzie są obecne spaliny. Niektóre aplikacje obejmują piece plastyfikatora, prasy do kucia, urządzenia do odlewu ciśnieniowego, jak również prace spawalnicze... różnica ciśnień filtra elektrycznego jest bardzo niska, zwykle niższa niż 100 Pa. Dzięki temu, zapotrzebowanie energii jest znacznie mniejsze niż w przypadku innych sposobów filtracji."

Copyright © 2014 - 2023, ECOTECH Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Tel. +48 606 116 900
Wróć do spisu treści