Przemysłowy oczyszczacz powietrza TRION model 75 - kontrola oczyszczania powietrza. - Oczyszczenie i filtracja powietrza ECOTECH Sp. z o.o.

Przejdź do treści

Przemysłowy oczyszczacz powietrza TRION model 75

+ powiększenie

Opis


to duży przemysłowy oczyszczacz powietrza, który łączy w sobie zaawansowane technologie oraz zapewnia unikalne, skuteczne rozwiązania do oczyszczania powietrza do wielu zastosowań w przedsiębiorstwach przemysłowych i handlowych.
Może być zmontowany w dwudziestu różnych wersjach, aby spełnić wymagania konsumentów.
Model ten może być wyposażony w filtr wstępny i wtórny, automatyczny system mycia, sterowanie ręczne lub automatyczne.
Model 75 spełnia standardy NFPA96 i UL867.
Wydajność oczyszczania powietrza od 2125 do 42840 m³/h.

+ powiększenie

Płyty cierniowe modułu elektrostatycznego TRION

Wszystkie standardowe moduły elektrostatyczne Forever Filter® w modelu 75 są wyposażone w płyty cierniowe ze stali nierdzewnej typu: sow blade (z wystającymi kolcami). Zwiększają one skuteczność oczyszczania powietrza, mają prawie nieograniczony cykl życia oraz zmniejszają czas i koszty obsługi.

Moduł elektrostatyczny może mieć szerokość 600 i 900 mm w zależności od tego, jaki model ma być wyprodukowany.

Panel sterowania TRION

Zawiera moduł zasilania i w razie potrzeby, kontrolę systemu automatycznego mycia modelu.

Może być instalowany na odległości do 75 m od podstawowego modelu.

Zasady działania


W modelu jest wykorzystywana zasada elektrostatyki. Filtr elektrostatyczny przyciąga, jak potężny magnes, miliony mikroskopijnych cząsteczek kurzu, sadzy, smogu, oparów tłuszczu a nawet cząsteczki, niewidoczne gołym okiem. Duże cząsteczki są zatrzymywane przez zmywalną siatkę aluminiową filtra wstępnego. Mniejsze cząsteczki kontynuują swój ruch przez główny moduł elektrostatyczny Forever Filter®gdzie zostaje utworzone silne pole elektryczne. W jonizującej sekcji filtra cząsteczki otrzymują ładunek elektryczny. Następnie naładowane cząsteczki trafiają do sekcji zbierającej filtra, składającej się z dużej ilości ujemnie i dodatnio naładowanych równoległych płyt. 

Płyty te tworzą duży obszar osadzania. Dodatnio naładowane płyty odpychają naładowane cząsteczki, zaś ujemnie naładowane płyty przyciągają i zbierają naładowane cząsteczki o wymiarach do 0,01 mikrona. Po tym powietrze wychodzi świeże i oczyszczone. Stałe cząsteczki zanieczyszczające są zatrzymywane przez sekcję zbierającą aż do całkowitego usunięcia podczas mycia modułów elektrostatycznych. Ciekłe substancje zanieczyszczające samodzielnie przepływają do zasobnika filtra oraz są odprowadzane na zewnątrz poprzez system drenażowy.

Stosowanie


Model ma handlowe i przemysłowe przeznaczenie. Doskonale nadaje się do usuwania dymu i oparów z spawania, spalin wysokoprężnych, mgły olejowej, aerozoli, dymu tytoniowego, kurzu mikroskopijnego, bakterii, niektórych wirusów, dymu oraz oparów z produkcji polietylenu, gumy, tworzyw sztucznych, oparów i tłuszczu powstających podczas gotowania oraz innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Modele skutecznie oczyszczają powietrze oraz mogą zwracać go z powrotem do pomieszczenia przez co obniżamy wydatki przedsiębiorstwa na ogrzewanie zimą i klimatyzację latem.

Zalety

stały moduł elektrostatyczny Forever Filter®brak potrzeby wydatków na jego wymianę, tylko płukanie wodą z dodawaniem detergentu, suszenie oraz instalacja z powrotem;- sekcje jonizacji oraz płyt zbierających w filtrze są połączone, w celu ułatwienia wychwytywania cząsteczek zanieczyszczających;

- płyta jonizująca – cierniowa - w celu zmniejszenia kosztów obsługi i wymiany;
- wysoka skuteczność oczyszczania – do 99% dla cząsteczek do 0,01 mikron;
- niski opór statyczny – zmniejszają się do 10-razy koszty energii elektrycznej, zużywanej przez wentylator podczas działania w porównaniu z filtrami tkaninowymi;
- izolatory ceramiczne do zwiększania niezawodności filtra;
- otwór pod spodem modelu do swobodnego odprowadzenia płynu z zebranych oparów olejowych;
- okres trwałości filtra elektrostatycznego jest nieograniczony;
- przy wysokiej wilgotności w atmosferze filtr nie nabiera wilgoci w porównaniu z filtrami tkaninowymi przez co nie zwiększa oporu a to nie wpływa na przepustowość.

Gwarancja

1 rok światowej gwarancji

Copyright © 2014 - 2023, ECOTECH Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Tel. +48 606 116 900
Wróć do spisu treści